Top 10 najpopularniejszych miejscowości w polskich górach

Wybierając się na wypoczynek, warto sprecyzować swoje oczekiwania co do formy spędzania wolnego czasu, czy też ewentualnych widoków, jakie chciałoby się oglądać na co dzień. Dzięki temu uda się zadecydować, którą z popularnych, najlepszych miejscowości w polskich górach odwiedzić, aby mieć poczucie dobrze zarezerwowanego wypoczynku. Interesuje Cię wspinaczka, szaleństwo na narciarskich stokach, a może długie wędrówki pieszymi szlakami po łagodniejszych stokach? Pragniesz chłonąć całym sobą góralską atmosferę, a może podziwiać najpiękniejsze widoki w samotności? Górskie miasta i wsie prezentują różne walory turystyczne, które chcielibyśmy Ci przedstawić w poniższym zestawieniu. Oto najlepsze miejscowości polskie w górach, które sprawią, że Twój czas spędzony tam z rodziną, przyjaciółmi lub w pojedynkę będzie naprawdę niezapomniany – sprawdź, czym się wyróżniają i zarezerwuj tam pobyt w hotelu na najbliższy urlop!

Dlaczego warto wybierać najpopularniejsze górskie miejscowości?

Nie bez powodu każde z miejsc przedstawionych tutaj co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Górskie miejscowości turystyczne w Polsce są niezwykle różnorodne – i dlatego każdy urlopowicz znajdzie tam coś w sam raz dla siebie. Które są najlepsze?

Poznaj top 10 najpopularniejszych miejscowości górskich w Polsce!

W jaki sposób mierzy się popularność danego miasta lub wsi pod kątem turystyki? Oczywiście pod uwagę bierze się obłożenie obiektów noclegowych w szczytowych okresach sezonu, czyli w wakacje, ale również zimą w okolicach Nowego Roku. Oto wyniki:

  1. Zakopane. To karpacki region znany z doskonale rozwiniętej infrastruktury narciarskiej, co sprawia, że odnajdą się tam przede wszystkim ci, którzy kochają szusować na stokach. To jedna z najlepszych miejscowości turystycznych w polskich górach, która rokrocznie odnotowuje ogromne oblężenie przez odwiedzających. Znajdą tam coś dla siebie miłośnicy góralskiego folkloru, który obecny jest tu na każdym kroku, oryginalnych zakupów na straganach, ale i letniej wspinaczki z możliwością odwiedzania świetnie utrzymanych szlaków.

  2. Krynica-Zdrój. Oprócz tego, że jest w top najpiękniejszych lokalizacji w Polsce, słynie również z licznych uzdrowisk i źródeł wód mineralnych, uznawanych za jedne z najlepszych w kraju. Samo miasto wyróżnia się imponującymi, doskonale utrzymanymi willami, w których mieszczą się obiekty turystyczne oraz noclegowe, a jednym z najciekawszych miejsc wartych odwiedzenia są tu Pijalnia Wód oraz Muzeum Nikifora.

  3. Ustroń. To polska górska miejscowość turystyczna o charakterze uzdrowiskowym, ciesząca się przede wszystkim wspaniałymi malowniczymi widokami i mnóstwem zieleni.

  4. Karpacz. Oprócz fantastycznych zabytków i pomników przyrody to miejsce posiada wyjątkowy punkt antygrawitacyjny – możesz sprawdzić, jak Twój samochód na jałowym biegu sam jedzie pod górę dzięki mniejszej o 4% grawitacji!

  5. Wisła. To wyjątkowa, jedna z najlepszych miejscowości w polskich górach Beskidu, która stanowi ważny ośrodek sportowy, szczególnie gdy chodzi o skoki narciarskie, i jest miastem rodzinnym naszego najsłynniejszego skoczka – istnieje tu nawet Muzeum Adama Małysza.

  6. Solina. To jedna z najpiękniejszych miejscowości w Polsce w górach, znana z Jeziora Solińskiego, na którym można wybrać się w rejs. To bieszczadzka wieś, która łączy w sobie górskie widoki z możliwością typowo plażowej rekreacji, właśnie dzięki temu sztucznemu zbiornikowi.

  7. Bukowina Tatrzańska. Wieś podhalańska, która swoje oblężenie przeżywa głównie zimą dzięki licznym stokom narciarskim i słynnym termom. To jedna z górskich lokacji w Polsce, w której nie brakuje atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

  8. Szklarska Poręba. To prawdopodobnie najpiękniejsza polska miejscowość górska w Karkonoszach, doskonała dla rodzin z dziećmi. Znajdziemy tu najlepsze parki rozrywki, atrakcyjne turystycznie miejsca, ciekawą architekturę i mnóstwo fantastycznych widoków – takich jak ten ze Szrenicy. Rezerwując tu pobyt, warto pomyśleć o wygodnym apartamencie z pięknym widokiem i skusić się na dłuższy wypoczynek, ponieważ jest tu naprawdę wiele do odwiedzenia, i jeden weekend to może być zbyt mało, aby dokładnie poznać najważniejsze punkty tej wsi!

  9. Świeradów-Zdrój. To najpiękniejsze miejsce w górach dla kuracjuszy i miłośników spokojnego wypoczynku w malowniczych okolicznościach, znajdujące się w sercu Gór Izerskich. Można się tu delektować najlepszym mikroklimatem, który sprawia, że to jedna z ciekawszych destynacji górskich w Polsce.

  10. Szczawnica. To wciąż jedna z atrakcyjnych turystycznie, choć nie tak oblegana miejscowość górska. Kuracjusze i osoby spragnione ciszy odnajdą tam spokój, ale też mnóstwo tras spacerowych czy rowerowych.

Skuś się na jedną z najlepszych turystycznie polskich destynacji w górach, aby spędzić miło czas na zwiedzaniu, aktywności fizycznej, ale i delektowaniu się ciszą w otoczeniu natury. Sposób wypoczywania na wakacjach bardzo wiele mówi o nas samych. Dla niektórych najlepsze miejscowości w górach to te, które są najbardziej atrakcyjne turystycznie – mają mnóstwo rozrywek, są niejednorodne, pozwalają wtopić się w tłum wczasowiczów i poczuć się częścią jednej wielkiej społeczności. Inni preferują ciszę, noclegi w przytulnych pensjonatach na uboczu i długie piesze wędrówki – dla nich najpiękniejsze miejsca w polskich Tatrach czy Beskidach to te, które usytuowane są w malowniczych regionach, zapewniają mnóstwo spokoju i mają wygodne szlaki, z których korzystając, można w spokoju kontemplować przyrodę. Oby Twój pobyt dostarczył Ci niezapomnianych wrażeń i pozwolił naładować energią... aż do kolejnego urlopu!