4 pomysły na weekend we dwoje w górach

Pielęgnowanie istniejącej relacji pozwala na zachowanie bliskości emocjonalnej i fizycznej, zwiększając zadowolenie ze związku. Z kolei wspólny wyjazd to idealna okazja, by spędzić ze sobą więcej czasu i przeżyć wiele niezapomnianych chwil. Jedną z lokalizacji, która zapewnia parom mnóstwo atrakcji, jest na przykład Szklarska Poręba. Co można robić podczas takiego urlopu i gdzie wybrać się na weekend we dwoje w górach, aby dopasować aktywności do potrzeb każdej osoby? Przeczytaj nasz artykuł i wybierz najlepsze dla Was propozycje.

Weekend we dwoje w górach – spokojny spacer lub wspólne zdobywanie szczytów

Malownicze krajobrazy, świeże powietrze i szansa na przeżycie wielu przygód to rzeczy, które zachęcają do spacerów turystycznymi szlakami. Jeśli nie wiesz, co zrobić w weekend we dwoje, będąc w górach, wybierz trasę dostosowaną do Waszych umiejętności i preferencji. W takich miejscach jak Szklarska Poręba możesz między innymi wybrać się nad Wodospad Kamieńczyka, który należy do niezwykle pięknych i romantycznych lokalizacji, a także wyruszyć Głównym Szlakiem Sudeckim, gdzie możesz podziwiać po drodze naturę i panoramę na Góry Izerskie.

Dla bardziej odważnych par lub osób lubiących aktywność fizyczną w weekend idealną propozycją będzie wspólne zdobywanie okolicznych szczytów, na przykład Szrenicy. To nie tylko test Waszej wytrzymałości i szansa na zobaczenie pięknych krajobrazów, ale także okazja do pokonywania trudności we dwoje oraz do wzajemnego wspierania się podczas wędrówki. Po dotarciu na górę poczujecie dumę z osiągnięcia wspólnego celu, a widoki z pewnością wynagrodzą wszystkie wysiłki.

Co zrobić w weekend we dwoje w górach – romantyczna noc pod gwieździstym niebem

Planując weekend we dwoje w górach, warto postawić na trochę romantyzmu, szczególnie w miejscach, gdzie noc oferuje równie piękne widoki, co dzień. Jeśli nie wiesz, co robić w wolnym czasie, możesz zarezerwować nocleg w górskim schronisku lub przytulnym drewnianym domku z dala od miejskiego zgiełku. Wieczorem weź ze sobą ciepły koc, przekąski i coś do picia, a następnie usiądźcie razem w cichym miejscu i rozkoszujcie się niebem pełnym gwiazd. Możecie również rozpalić ognisko w wyznaczonych do tego lokalizacjach. Tego typu pejzaże są zwykle niedostępne w zatłoczonych miastach, dzięki czemu w weekend zyskacie wyjątkowe wspomnienia niewielkim kosztem.

Weekend we dwoje w górach – relaks w nowoczesnym SPA

Po dniu pełnym aktywności na świeżym powietrzu dobrze jest zrobić coś dla relaksu i odwiedzić SPA albo wziąć wspólną kąpiel w jacuzzi. Na uwagę zasługują też masaże oraz sauna, które pomagają w odprężeniu spiętych mięśni. Warto wspomnieć, że planując weekend we dwoje w górach, nie musicie rezerwować hotelu, gdzie robią tego typu zabiegi. Dobrym pomysłem będzie wynajęcie komfortowego noclegu w pobliżu takiego kompleksu i z wygodnym dojściem do najważniejszych szlaków albo centrum miasta. Wygodne apartamenty w niewysokich cenach można znaleźć między innymi w Karkonoszach, w pobliżu których znajdują się popularne Termy Cieplickie.